Pojechali na wycieczkę "Od uprawy do potrawy"

Autor: erka 29.03.2019 Nr: 13/2019
Wycieczka do sklepu może być bardzo interesująca.
Wycieczka do sklepu może być bardzo interesująca.

Uczniowie z klasy II b i III b ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu wzięli udział w wycieczce edukacyjnej„Ekspedycja Smaków”  realizowanej w ramach programu " Od uprawy do potrawy".

W połowie marca razem z opiekunami wyjechali do sklepu Tesco w Przemyślu. Tam przygotowano dla nich zajęcia o charakterze gry terenowej. Uczniowie podróżowali po wybranych działach poznając produkty i analizując informacje zawarte na ich opisach.

- Podczas wędrówki uczniowie rozpoznawali produkty, dowiedzieli się  jak prawidłowo czytać etykiety, rozwiązywali  ciekawe zagadki, rebusy oraz próbowali nowych smaków. Podsumowaniem zajęć  edukacyjnych było ułożenie przez dzieci nowej piramidy żywieniowej oraz samodzielne skomponowanie  deseru z jogurtu, bakalii i owoców. Na zakończenie bardzo udanej wyprawy wszyscy uczestnicy otrzymali upominki - opisuje Małgorzata Paszkiewicz, nauczycielka z SP 11, która razem z Alicją Korecką i Agnieszką Nowak organizowała wyjazd.

Komentarze
Popularne
Komentowane