Danuta Sobala mistrzynią ortografii

Autor: ek 29.03.2019 Nr: 13/2019
UG Tryńcza
UG Tryńcza

W środę, 20 marca w sali Wiejskiego Domu Kultury przy OSP w Tryńczy, odbył się gminny konkurs ortograficzny o „Pióro Wójta Gminy Tryńcza 2019”.

Mieszkańcy gminy Tryńcza już po raz szósty wzięli udział w dyktandzie ortograficznym, którego organizatorem był Wójt gminy oraz Gminna Biblioteka Publiczna.

 

– Celem konkursu jest rozwijanie u dorosłych mieszkańców  zainteresowań ortograficznych, poszerzenie wiedzy zdobytej przez lata nauki, doskonalenie umiejętności poprawnego pisania oraz  kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego – mówią organizatorzy konkursu.

   Do dyktanda, którego tytuł brzmiał ”Wojna to nie tylko męska sprawa” przystąpiło 17 osób. Mistrzem ortografii została Danuta Sobala z Gniewczyny Łańcuckiej. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę ufundowaną przez Wójta - wieczne pióro. Pozostali uczestnicy odebrali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy przekazane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tryńczy. Nagrody wręczyła Magdalena Kubis, pełnomocnik ds. Oświaty i Marzena Rydzik, dyrektor GBP w Tryńczy.

 

Komentarze
Popularne