Asfalt z niespodzianką

Autor: GK 05.04.2019 Nr: 14/2019
Błoto na drodze stwarza zagrożenie dla kierowców.
Błoto na drodze stwarza zagrożenie dla kierowców.

Mieszkańcy powiatu przeworskiego zwracają uwagę na zalegające na drogach błoto naniesione przez pojazdy rolnicze.

Wraz z nadejściem wiosny ruszyły prace polowe w rolnictwie. W miejscu gdzie droga gmina, czy powiatowa krzyżuje się z drogami gruntowymi na drogach pojawia się zalegające błoto, na które uskarżają się nasi Czytelnicy.

– Ostatnio jadąc z Kańczugi za jednym z zakrętów wjechałem w błoto leżące na jezdni, co skończyło się na szczęście tylko lekkim poślizgiem. Gdyby z naprzeciwka jechał jakiś samochód nie wiadomo co by było – mówi jeden z naszych Czytelników.

   Błoto na drodze stwarza duże zagrożenie dla kierowców, choć nie wszyscy są tego świadomi. Nie wszyscy kierowcy ciągników zwracają również uwagę, na czystość opon po wyjechaniu na asfalt. Oczywiście są osoby, które po sobie sprzątają, ale są i tacy, których w ogóle to nie obchodzi. Na problem ten zwracają uwagę władze niektórych gmin.

– Ze względu na notoryczne skargi  pragniemy zaapelować do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg gminnych i wewnętrznych o prowadzenie plac polowych w taki sposób, aby nie niszczyć istniejących nawierzchni  dróg, nie zaorywać pasów drogowych, nie niszczyć i usuwać znaków granicznych – czytamy na stronie internetowej jednej z gmin.

   Zgodnie z art. 91 kodeksu wykroczeń: Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany, zaś art. 145: Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane