SPR JKS rządzi na boisku i trybunach

Autor: ts 05.04.2019 Nr: 14/2019

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Szczypiornistki SPR JKS rozbiły lokalnego rywala i bez trudu zgarnęły komplet punków. Czarno-niebieskie grały w roli gości, ale dopingowane przez kibiców czuły się jakby to one były gospodyniami tego pojedynku. Zwycięstwo SPR JKS mogłoby być jeszcze większe, jednak podopieczne trenera Vita Telekyego w drugiej połowie trochę zwolniły tempo.

San Jarosław - SPR JKS Jarosław 18-47 (8-25)

San: Kubisztal, I. Ochońska, Dziura – Brzozowska 5, Borowska, Bartuzel 1, Szymańska-Galas 1, A. Zięba 1, Płocica, Gałat 1, Galas 1, Chrapek 1, Kostuch 6, Ż. Zięba, Majerczyk-Paśnik 1.

SPR JKS: Backiel, Musakova – Bieńkowska 2, Amanda Szymborska 4, Luberecka 3, Aleksandra Szymborska 7, Rygiel, Strózik 4, Moszkowicz, Strzębała 1, Janczyk 2, Shupyk 15 cz [60-gradacja kar], Turkalo 9 cz[60-faul].

Sędziowali: Lubecki i Pieczonka (Rzeszów). Kary: 2 i 16 min. Widzów 650.

Lider tabeli udzielił srogiej lekcji handballu ekipie Sanu. To była różnica, nie jednej a co najmniej dwóch klas. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty toczył się pod zdecydowane dyktando SPR JKS. Drużyna Vita Telekyego górowała nad swoimi rywalkami w każdym elemencie gry. San zdobywał gole właściwie tylko wtedy, gdy „czarno-niebieski” team na to pozwalał. Mimo, że piłkarki SPR JKS często grały w osłabieniu, karane dwuminutowymi upomnieniami, nie miały problemu z powiększaniem przewagi. Na boisku „szalała” Aliona Shupyk. Najskuteczniejsza zawodniczka ligi, była dla przeciwniczek zupełnie nieosiągalna. Zresztą cały zespół SPR JKS robił co chciał i z dużą swobodą trafiał do bramki. San już po pierwszej połowie tracił aż 17 goli. Po zmianie stron SPR JKS zagrał dużo kombinacji, przećwiczył rzuty z różnych pozycji, a trener Vit Telecky zamieniał zawodniczkom ustawienia, ćwicząc różne warianty gry, przed kolejnymi spotkaniami. Do zakończenia sezonu pozostały już tylko 4 kolejki, drużyna SPR JKS jest zdecydowanym liderem i pewnym krokiem zmierza do awansu…

Pozostałe mecze: SPR Olkusz - MTS Żory 39:24 (20:12); Imperium Katowice - AZS AWF Warszawa 31:22 (15:10); Wesoła Warszawa - Otmęt Krapkowice 36:23 (18:11); AZS UMCS Lublin - Olimpia Beskid Nowy Sącz 34:22 (14:10); Varsovia Warszawa - Sośnica Gliwice 32:33.

1.            SPR JKS    18            51            627-405

2.            Imperium       19            47            505-432

3.            Varsovia         18            40            534-441

4.            Olkusz            18            34            585-522

5.            AZS UMCS            18            31            509-437

6.            Sośnica          18            32            490-447

7.            AZS AWF   18            30            511-516

8.            Olimpia          18            22            463-522