Łuczniczki TRAMPU mistrzyniami Polski

Autor: ts 05.04.2019 Nr: 14/2019

W Zgierzu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. Po raz kolejny w tym sezonie w walce o medale i tytuły Mistrza Polski wzięli udział zawodnicy jarosławskiego TRAMPU z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Wcześniej z medalami wracali młodzicy i juniorzy. Teraz z tytułami wróciły również juniorki młodsze, które w drużynowo wywalczyły tytuł Halowych Mistrzyń Polski. Zespół dziewczyn w składzie Sylwia Zając, Natalia Babiak, Weronika Macina i Anna Sus zaprezentowały się bardzo dobrze w kwalifikacjach zajmując 1 miejsce. W pojedynkach eliminacyjnych, które decydowały o ostatecznych miejscach w 1/8 finału pokonały zespół  Ścinawki Średniej, w ¼ finału zespół z Żywca, w półfinale pokonały rówieśniczki z Mazowsza Teresin, a w finale zawodniczki MRKS Gdańsk. W klasyfikacji indywidualnej bardzo dobrze zaprezentowała się Sylwia Zając, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski. Po bardzo dobrym strzelaniu wysokie 6 miejsce zajęła Natalia Babiak, Weronika Macina uplasowała się na miejscu 18, Anna Sus była 34, a Magda Świtalska zajęła 54 miejsce. Dobre strzelanie Sylwii już w poprzednim sezonie zostało dostrzeżone przez trenerów kadry Polski, co zaowocowało powołaniem.