VI edycja konkursu "Śladami Wielkich Polaków"

Autor: MT 12.04.2019 Nr: 15/2019
Uczestnicy konkursu na pamiątkowej fotografii.
Uczestnicy konkursu na pamiątkowej fotografii.
Fot. ZSBiO

W minioną środę, 3 kwietnia w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Przemyślu oraz jarosławskim Centrum Kultury i Promocji odbyła się kolejna edycja konkursu "Śladami Wielkich Polaków". By uczcić 210 rocznicę urodzin Juliusza Słowackiego, w tym roku konkurs dotyczył właśnie jego twórczości.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych (klasy VII, VIII i III klasy gimnazjum,  II kategoria- szkoły ponadgimnazjalne) oraz trzech kategoriach tematycznych. Uczniowie z całego Podkarpacia rywalizowali w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz plastyczne inspirowane twórczością wieszcza. W konkursie recytatorskim uczestnicy prezentowali fragmenty największych dzieł wielkiego Polaka, między innymi fragmenty Kordiana, Balladyny, listów do Matki. Pierwsze miejsca w konkursie plastycznym zdobyły  Izabela Pobuta ze Szkoły Podstawowej w Łowcach oraz uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej Kinga Cesarz. Największy sukces w konkursie recytatorskim odniosła Wiktoria Maziarka z Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu oraz Kornelia Stasiła z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.

Konkurs wiedzy o Juliuszu Słowackim wygrała  Julia Kłębukowska (Szkoła Podstawowa Sióstr Prezentek w Rzeszowie) oraz  Emilia Matrejek (Zespół Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu).

Po ogłoszeniu wyników konkursu odbyła się wyjątkowa część artystyczna przygotowana przez koło teatralne działające przy jarosławskiej "Budowlance". 

Komentarze
Popularne
Komentowane