Konkursowy tydzień w ZSI

Autor: ek 12.04.2019 Nr: 15/2019
3 kwietnia w ZSI odbył się finał Powiatowego Konkursu Projektowania Ubioru „Magia Kolorów 2019”.
3 kwietnia w ZSI odbył się finał Powiatowego Konkursu Projektowania Ubioru „Magia Kolorów 2019”.

3 kwietnia w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu odbył się finał Powiatowego Konkursu Projektowania Ubioru „Magia Kolorów 2019”, a dwa dni później XVI edycja konkursu poświęconego patronowi szkoły.

„Magia Kolorów 2019” to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz szkół podstawowych. Ideą przedsięwzięcia jest rozbudzanie u młodych, kreatywnych ludzi zainteresowań związanych z modą, jej projektowaniem i tworzeniem. W tym roku szkolnym na XII edycję konkursu wpłynęło 75 prac, 45 autorów, uczniów 10 szkół powiatu jarosławskiego i przeworskiego. I miejsce zdobyła Julia Strawa (SP nr 2 w Jarosławiu), II miejsce – Joanna Miazga (SP nr II w Jarosławiu), III miejsce – Julia Salamon (SP w Wietlinie). Wyróżnienia honorowe odebrali: Oliwia Szostak, Wiktoria Stęchły, Julia Dominik i Joanna Buczek.

Laureaci konkursu otrzymali z rąk Mariusza Trojaka, wicestarosty i Łukasza Pisia, dyrektora ZSI dyplomy, statuetki, nagrody rzeczowe i albumy. Podczas finału konkursu został przeprowadzony quiz, którego zwycięzca także otrzymał nagrodę, niespodziankę. Galę konkursu zakończył pokaz mody.

   Zaś 5 kwietnia odbyła się XVI edycja konkursu „Juliusz Słowacki i jego epoka”, do której przystąpiła rekordowa liczba uczestników. W konkursie wiedzy spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Emilia Matrejek (ZSDGiL), II miejsce – Ewelina Sokół (ZSI), III miejsce – Michał Słoma (ZSDGiL). Wśród szkół gimnazjalnych i podstawowych I miejsce zdobyła Patrycja Sas (SP w Rokietnicy), II miejsce – Martyna Rokoszyńska (SP nr 6 w Jarosławiu), III miejsce – Anna Bieniasz (SP w Zarzeczu). W konkursie recytatorskim wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych na I miejscu uplasowała się Kinga Wańkowicz (ZSDGiL), na II – Izabela Telega (I LO), na III – Weronika Pieszko (ZSDGiL). Wyróżniono Karola Janigę. Wśród uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych najlepsza okazała się (SP nr 11 w Jarosławiu), Karolina Wiśniewska (SP nr 10 w Jarosławiu) i Milena Czereba (SP nr 9 w Jarosławiu). Wyróżniono Martynę Prymaszko, Justynę Homę, Izabelę Kot oraz Remigiusza Maciewicza.

   Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane