Kolejna pijana matka

Autor: erka 12.04.2019 Nr: 15/2019

Jarosławscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej matki, która zajmowała się swoim 6-tygodniowym dzieckiem. 33-latka miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W piątek, 29 marca około godz. 20.00 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie Jarosławia. Z mieszkania dobiegał płacz małego dziecka. Po wejściu do środka policjanci zastali zachodzące się od płaczu niemowlę, oraz jego matkę, która w tym czasie oglądała telewizor. Od kobiety czuć było alkohol. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 33-latka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie zajmowała się swoim 6-tygodniowym dzieckiem.

– Niemowlak został zabrany do szpitala. Sprawa nietrzeźwej matki została przesłana do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie. Jeżeli okaże się, że kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyła realne zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka, może jej grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 – wyjaśnia Anna Długosz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu.

Komentarze
Popularne
Komentowane