Radawa przygotowuje się do sezonu

Autor: ek 12.04.2019 Nr: 15/2019
Radawa przygotowuje się do sezonu

Do otwarcia sezonu w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radawie pozostało jeszcze trochę czasu, jednak przygotowania ruszyły pełną parą.

Oficjalne otwarcie sezonu w Radawie odbędzie się w pierwszy weekend wakacji, choć spacerowiczów na terenie ośrodka można spotkać tu niemal każdego dnia. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Radawa obfitować będzie mnóstwem atrakcji. Już 3 maja odbędzie się Przegląd Pieśni Maryjnych i Patriotycznych, a 6 czerwca Bieg Papieski. Nie obędzie się oczywiście bez festynów rodzinnych w poszczególnych miejscowościach gminy, jak również przez wielu wyczekiwanych Dni Radawy (22-23 czerwca), na których gościć będą Hetmańscy Sarmaci, Chór Jarosław, Visual Sensetion, Teatr Jednej Miny, Red Lips, Piotr Cugowski oraz Los Companieros. Z myślą o miłośnikach dwóch kółek zorganizowany zostanie Zlot Motocyklowy (12-14 lipca), na który prowadzić będą nowe drogi powstałe w ostatnim czasie na terenie gminy. Dobrą zabawę podczas zlotu zapewnią: Sławek Olejarczyk, Konkubent, South Machine, Jary Oz – Oddział Zamknięty, Krusher, Crimson Rocket, Revolution, Respect to Perfect oraz Wilki. Nie mniej kuszącą ofertę stanowić będą wieczory tematyczne, m.in: Wieczór z Trubadurami (29 czerwca), Wieczór z Wędrownymi Gitarami (20 lipca), Wieczór z Teresą Werner (27 lipca) czy Wieczór Grecki (3 sierpnia). O wszystkich nadchodzących wydarzeniach będziemy informować na bieżąco, tak by żadna dobra zabawa nie odbyła się bez waszego udziału.

   Do sezonu przygotowywany jest również zbiornik wodny, który został już wyczyszczony i wyrównany. W najbliższych dniach zostaną zamontowane kamery, które poprawią bezpieczeństwo i pomogą w utrzymaniu porządku. Znajdą się one również w miejscach, do których wciąż podrzucane są odpady komunalne.

   Cena biletów nieznacznie wzrośnie. Bilet podstawowy będzie kosztował 8 zł, zaś ulgowy 4 zł. – Wiąże się to ze wzrostem różnego rodzaju kosztów, głównie zespołów, które zapraszamy, a tegoroczny program będzie bardziej bogaty  – wyjaśnia Marian Ryznar, wójt gminy Wiązownica. Oferta kulinarna będzie podobna, aczkolwiek troszkę wzbogacona. – Cały czas staramy się ograniczać ilość fast-foodów. Zależy nam na zróżnicowanym menu ponieważ wiele osób spędza tu wakacje – mówi gospodarz gminy zachęcając wszystkich do odwiedzenia Radawy.

    Pamiętajmy, że dzisiejsza Radawa, to także kilometry nowych dróg, które świetnie nadają się na wycieczki rowerowe, a także ciągle do końca nie odkryty spływ Lubaczówką.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane