Młodzi ludzie poznają rynek pracy

Autor: MT 12.04.2019 Nr: 15/2019
Na targach pracy zaprezentowało się m.in. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu.
Na targach pracy zaprezentowało się m.in. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu.
Fot. facebook.com/CKPJaroslaw

W czwartek, 4 kwietnia w Zespole Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu odbyły się Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Jarosławiu. Młodzież mogła na nich zapoznać się z ofertą wielu instytucji i tym samym zaplanować swoje pierwsze kroki na rynku pracy.

Podczas targów przedstawiły swoją ofertę szkoły policealne, centra kształcenia zawodowego oraz działające w regionie uczelnie. Ponadto można było poznać zasady składania wniosków o dofinansowanie z Funduszy Europejskich, które oferują wsparcie na założenie działalności gospodarczej, a wraz z jej rozwojem podnoszenie kwalifikacji.

Na targach pojawili się również lokalni przedsiębiorcy i przedstawiciele największych firm w naszym regionie (np. Geomiar, Sokołów, MDM Polska). Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska służb mundurowych tj. wojska, straży granicznej oraz policji.

Organizator targów, Młodzieżowe Centrum Kariery w Jarosławiu, funkcjonujące przy zrzeszeniu z Ochotniczymi Hufcami Pracy proponuje młodym osobom kompleksową pomoc w wkroczeniu na rynek pracy. Gwarantuje spotkania z doradcą zawodowym, określenie ścieżki zawodowej, aż w końcu znalezieniem odpowiedniego stanowiska pracy.

- Dzięki zgłoszeniu się do OHP mam pewność, że podczas szukania pracy będę mogła poprosić kogoś o pomoc. Mogę za darmo wziąć udział w szkoleniach i kursach. A kiedy już będę pracować ktoś zadba o to, by żaden pracodawca mnie nie oszukał - powiedziała jedna z uczestniczek targów.

- Taka instytucja daje młodzieży ogromne możliwości. Kiedy młody człowiek po 15 roku życiu nie decyduje się na dalszą edukację może zwrócić się do Młodzieżowego Centrum Kariery, gdzie wspólnie z wykwalifikowaną kadrą będzie mógł rozpocząć przygodę w wybranym przez siebie, adekwatnym do umiejętności, zawodzie. Wraz z jej rozwojem centrum zapewnia ciągłą współpracę i pomoc w rozwoju - zapewniał przedstawiciel organizatora.

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Komentarze
Popularne
Komentowane