Nowy cmentarz bliski uruchomienia

Autor: erka 19.04.2019 Nr: 16/2019
Już niedługo ruszy cmentarz przy ul. Szczytniańskiej.
Już niedługo ruszy cmentarz przy ul. Szczytniańskiej.

Pozytywna decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Jarosławiu w sprawie użytkowania nowego cmentarza powstającego przy ul. Szczytniańskiej może być wydana jeszcze w tym miesiącu. Oznacza to, że już niedługo będą wszystkie pozwolenia potrzebne do  korzystania z nowej nekropolii miejskiej.

- Budowa cmentarza komunalnego przy ul. Szczytniańskiej została pozytywnie odebrana przez służby Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną  w Jarosławiu. Niebawem odbędzie się odbiór przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń cmentarz zostanie przekazany do użytkowania - informuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.

- Jeśli będą spełnione wszystkie przesłanki do wydania decyzji o dopuszczeniu do użytkowania, to wydamy ją jak najszybciej - zapewnia Jerzy Blicharz, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Jarosławiu dodając, że aktualnie trwa weryfikacja złożonych przez miasto dokumentów, a to ze względu na etapowanie inwestycji jest dosyć pracochłonne. Przypuszcza jednak, że sprawa może mieć finał jeszcze w kwietniu.

   Uruchomienie powstającego przy ul. Szczytniańskiej cmentarza, czyli pierwsze pochówki w tym miejscu nie oznacza zakończenia inwestycji. Będzie ona kontynuowana, ale nie będzie już problemu braku miejsc grzebalnych.

Ogrodzenie nekropolia przy ul. Krakowskiej określanej jako Nowy Cmentarz będzie przebudowane. - Budowa obejmuje: demontaż starego ogrodzenia wraz z istniejącą podmurówką, wytyczenie słupków w terenie, wykonanie fundamentów, wykonanie słupków i podmurówki, mocowanie przęseł ogrodzeniowych i bram wjazdowych - wylicza I. Kmiecik.

W Jarosławiu mamy trzy cmentarze komunalne. "Stary", "Nowy" i "Na Garbarzach". Niedługo będzie uruchomiony czwarty. Ciekawe, jaką nazwę przyporządkują mu mieszkańcy.

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane