Pseudokibice pobili dwóch mężczyzn w okolicy parku

Autor: ek 19.04.2019 Nr: 16/2019
Pseudokibice pobili dwóch mężczyzn w okolicy parku
Fot. KPP

Pod dozorem policyjnym i z zakazem opuszczania kraju pozostaje trzech młodych mężczyzn, którzy w niedzielę, 7 kwietnia w okolicy parku miejskiego w Jarosławiu napadli i pobili dwóch mężczyzn. Jeden z nich trafił do szpitala.

W niedzielę, 7 kwietnia około godz. 21.30 dyżurny jarosławskiej komendy odebrał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w rejonie Parku Miejskiego w Jarosławiu.

– Z informacji wynikało, że na osiedle Witosa podjechało kilka samochodów, z których wysiedli zamaskowani mężczyźni. Osoby te zaczepiły przechodzącego chodnikiem 40-latka. Pobili go i skopali. Po ataku napastnicy odjechali – mówi asp. Anna Długosz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu.

Na miejsce zdarzenia udali się policjanci. W trakcie wykonywania czynności, zgłosił się kolejny poszkodowany. 29-letni mieszkaniec Jarosławia został zaatakowany w okolicy bramy wejściowej do parku przez te same osoby.

   W wyniku pobicia 40-letni mieszkaniec Jarosławia z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

   Po analizie nagrań z monitoringu mundurowi ustalili tożsamość sprawców. Zarzuty usłyszał już 21-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, 18-letni oraz 21-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Jak ustalili policjanci, wszyscy byli związani z grupą pseudokibiców. Do czasu zakończenia postępowania mężczyźni pozostają pod policyjnym dozorem i mają zakaz opuszczania kraju. O ich dalszym losie zadecyduje sąd, który przy wymierzaniu kary uwzględni chuligański charakter czynu. To nie koniec tej sprawy. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych osób, które brały udział w tym zdarzeniu. 

Komentarze
Popularne
Komentowane