Nasi udanie rozpoczęli sezon

Autor: ts 19.04.2019 Nr: 16/2019

BIEGI: W 360 miejscowościach w Polsce odbyła się VII edycja Biegu Tropem Wilczym. Wśród startujących nie zabrakło przedstawicieli Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół.

W Przeworsku rywalizowano na dwóch dystansach- 1963 m oraz 7,8 km. Na dłuższym dystansie zwycięstwo w rywalizacji kobiet odniosła Wioletta Szablan, zaś wśród mężczyzn Marcin Kruba. Na krótszym dystansie zwyciężyła Magdalena Ciupińska z Wólki Pełkińskiej, reprezentantka UKS Tempo 5 Przemyśl. W Rzeszowie również do wyboru były dwa dystanse-1963 m oraz 10 km. Na dystansie krótszym zwyciężył po raz drugi z rzędu Maciej Tomaszewski. Również i w Przemyślu nasi zawodnicy stanęli na podium. Tam rywalizacja toczyła się na dystansach 1963 m oraz 6 km. Na dystansie dłuższym wysokie 2 miejsce zajął Maciej Kiper z Jarosławskiego Biegacza. W Stalowej Woli odbył się IV Stalowy Run. Był to bieg przełajowy na dystansie 7,5 km, Maciej Tomaszewski zajął 2 miejsce w kategorii do 29 lat. Kilka dni później Tomaszewski również zajął 2 miejsce, tym razem na dystansie 3 km w Biegu Kolorowej Skarpetki. Nie był to koniec startów dla naszego zawodnika, bo odbyły się również Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w Biegach Przełajowych. Po walce do samego końca, Tomaszewski zajął 5 miejsce, zadecydowała pechowa końcówka, bo kilometr przed metą znajdował się na 3 miejscu, ponadto Uniwersytet Rzeszowski, który był reprezentowany przez naszego zawodnika zajął 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. W ubiegłą niedzielę odbył się natomiast 12 PKO Półmaraton Rzeszowski. Na dystansie 21 km 97 m IV miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Paulina Wywłoka oraz 2 miejsce wśród Polek. Również odbyła się 5 PKO Sztafeta Półmaratońska, reprezentowany przez Macieja Tomaszewskiego GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl zajął wysokie 2 miejsce.