Łącznik w Gorliczynie na ukończeniu

Autor: GK 26.04.2019 Nr: 17/2019 2
Rondo na drodze krajowej jest prawie gotowe.
Rondo na drodze krajowej jest prawie gotowe.

Ukończenie połączenia węzła autostradowego Przeworsk w Gorliczynie z Drogą Krajową 94 w Gwizdaju to kwestia miesiąca. Prace budowlane są mocno zaawansowane i powinny zakończyć się około połowy maja. Praktycznie gotowe jest już rondo na DK 94.

Jak mówi Ewa Sudoł-Sikora, specjalista ds. Informacji Publicznej Podkarpackiego Zarządu Dróg Publicznych w Rzeszowie, który jest generalnym wykonawcą, pierwsi kierowcy będą mogli pojechać nową trasą w czerwcu (ze względu na czas niezbędny do uzyskania pozwolenia na użytkowanie). Do zakończenia inwestycji pozostało ułożenie warstwy ścieralnej nawierzchni na całej długości trasy, roboty wykończeniowe i porządkowe, m.in. wykonanie poboczy, elementów bezpieczeństwa ruchu (bariery), oznakowania pionowego i poziomego, dokończenie humusowania, siania trawy i nasadzeń zieleni.

Jeżeli faktycznie udałoby się jeszcze przed wakacjami otworzyć dla ruchu ten odcinek, Przeworsk zyskałby kolejny dojazd do autostrady A4. Kierowcy skróciliby czas podróży, zaoszczędzili nerwy stracone w korkach, a dodatkowo miasto uzyskałoby nowe tereny atrakcyjne dla inwestorów. Łącznik ten w przyszłości ma być połączony z drogą wojewódzką 835 (Przeworsk-Dynów). Odcinek od ronda w Gwizdaju do wspomnianej drogi jak na razie jest w fazie projektowania.

Wspomniany łącznik w pewnym sensie odciąży tę część Przeworska. Zjeżdżający z autostrady jadący w okolice przeworskiego szpitala, czy w stronę Kańczugi, nie będą musieli już przeciskać się przez centrum miasta.

Komentarze
Popularne
Komentowane