Burmistrz zmobilizował bałaganiarzy

Autor: ek 26.04.2019 Nr: 17/2019
Burmistrz zmobilizował bałaganiarzy

- Czyste, zadbane miasto, to nasze wspólne dobro. Jarosławianie doskonale o tym wiedzą, o czym świadczą zgłoszenia dotyczące występowania dzikich wysypisk, czy zaśmieconych terenów. Ostatnie interwencje odniosły pozytywny skutek. Sterty śmieci zniknęły z terenów, które wprawdzie nie są własnością miasta, ale stopień ich zanieczyszczenia wzbudzał niepokój mieszkańców - informuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.

Służby burmistrza dziękują mieszkańcom za czujność i zwracanie uwagi zaśmiecającym tereny miejskie, a także zgłaszającym tego typu przypadki odpowiednim służbom. - Przypominamy, że jeśli nieruchomość należy do miasta, można zadzwonić do Pogotowia Czystości na nr 781 446 178, a odpady zostaną szybko usunięte. Trudniej jest gdy posesja nie jest własnością miejską. W takiej sytuacji służby, np. Straż Miejska, podejmują interwencje wyznaczając właścicielowi termin na uprzątnięcie wskazanego terenu.  Sprawdzane są też umowy na wywóz śmieci. Właściciel posesji, czy to osoba prywatna czy firma, ma obowiązek podpisania umowy z odbiorcą odpadów - przypomina I. Kmiecik.

 

Od redakcji

W imieniu mieszkańców dziękujemy burmistrzowi, który pokazał, że zależy mu na wyglądzie Jarosławia niezależnie do kogo należy nieruchomość. Pokazał też, że można zmobilizować do uprzątnięcia nawet tych, którzy tego unikali. Burmistrz nie chował się za swoimi kompetencjami tylko spojrzał na swoje miasto jak zwykły mieszkaniec. Miejmy nadzieję, że w identyczny sposób zareaguje na inne sygnały czytelników.  

 

Komentarze
Popularne
Komentowane