Zniszczyli grób

Autor: erka 02.05.2019 Nr: 18/2019
Zniszczony grób na cmentarzu w Woli Węgierskiej.
Zniszczony grób na cmentarzu w Woli Węgierskiej.

Popalone deski, porozrzucane kwiaty i znicze, rozsunięta ziemia. Nagrobek położony w rogu cmentarza w Woli Węgierskiej wyglądał jakby ktoś chciał zrównać go z ziemią. - Tak nie można. To chuligański wyczyn i ktoś powinien za to odpowiedzieć - słyszymy od mieszkanki. 

Rodzina zgłosiła sprawę policji. - Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu prowadzi postępowanie w sprawie znieważenia miejsca spoczynku zmarłego, poprzez spalenie drewnianego nagrobka i kradzieży krzyża w Woli Węgierskiej w nocy z 22/23 kwietnia 2019 r.  Aktualnie trwają czynności w tej sprawie, przesłuchiwani są świadkowie. Prowadzone czynności mają na celu szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy - informuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Sprofanowano miejsce spoczynku młodego mężczyzny, który odszedł początkiem sierpnia ubiegłego roku. Z ustaleń prokuratury wynika, że sam targnął się na życie. Wokół tej sprawy krążyły rożne przypuszczenia, ale w ostateczności nie znalazły potwierdzenia w prowadzonym postępowaniu.

Zniszczenie grobu poruszyło mieszkańców. Komentują zdarzenie. Zastanawiają się nad jego sensem. Przy okazji rodzą się plotki i wraca sprawa sprzed roku.

To nie jedyny przypadek w parafii, do której oprócz Woli Węgierskiej należy Węgierka. W przedświąteczną niedzielę ksiądz proboszcz podczas mszy zwracał uwagę na trudne do wytłumaczenia wydarzenia, jakie miały miejsce na cmentarzu w Węgierce. Ktoś uszkodził groby i powyrywał rośliny. Policja ustala, czy było to działanie typowo chuligańskie, czy sprawca miał jakiś cel.

 

 

 

 

Komentarze