Polska moja Ojczyzna - przeszłość i teraźniejszość

Autor: MT 02.05.2019 Nr: 18/2019
Polska moja Ojczyzna - przeszłość i teraźniejszość
Fot. org.

W czwartek, 25 kwietnia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu odbył się IV wojewódzki finał konkursu Historyczno - Przyrodniczego “Polska moja Ojczyzna- przeszłość i teraźniejszość. Polska i Polacy w czasie II Wojny Światowej”. Zmagania podjęli uczniowie wyłonieni z eliminacji, w których brało udział 76 szkół z całego województwa.

Konkursową rywalizację rozpoczęto jeszcze w styczniu, kiedy to odbyły się eliminacje szkolne. 26 marca z kolei w 7 szkołach (w tym jarosławskiej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza) miały miejsce eliminacje na szczeblu powiatowym. Ze 142 uczniów wyłoniono 46, którzy wzięli udział w finale w Zarzeczu. Tam z kolei wybrano dziesiątkę, która konkurowała ze sobą na zasadach inspirowanych popularnym teleturniejem 1 z 10.

Organizatorzy, w tym  Beata Klisz, Marta Bosak, Aleksandra Kasperska, Monika Kmiecik, Liliana Dziedzic oraz Jan Szajny, poza opracowaniem merytorycznym, nie zapomnieli o wyjątkowej oprawie artystycznej zaprezentowanej przez uczniów szkoły w Zarzeczu.

W ostatecznych zmaganiach zwyciężyli: Piotr Szot (SP nr 12 Jasło), Mateusz Turek (SP nr 11 Stalowa Wola), Aleksander Hycnar (SP nr 4 Jasło). Nagrodami były tablety i zestawy książek. Honorowy patronat nad konkursem objął między innymi Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, władze powiatu oraz gminy, poseł na Sejm Anna Schmidt-Rodziewicz oraz Podkarpackie Kuratorium Oświaty.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane