Rewelacyjne występy uczniów SP 1 Pruchnik

Autor: ts 02.05.2019 Nr: 18/2019
Rewelacyjne występy uczniów SP 1 Pruchnik

W rozgrywanym w Pustyni k. Dębicy finale wojewódzkim Indywidualno-Drużynowych Biegów Przełajowych  uczniowie SP 1 Pruchnik zdobyli medale drużynowe w trzech kolorach.


Po zwycięstwach w eliminacjach powiatowych (Laszki) i rejonowych (Przemyśl) przyszedł czas na finał wojewódzki. W każdej kategorii startowało  dwanaście najlepszych drużyn z województwa podkarpackiego. Chłopcy z klas VII i VIII zajęli 3 miejsce w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej (mimo, że startowali z zawodnikami o rok starszymi). Dziewczęta z klas VI i V zdobyły srebrne medale. Mistrzyniami Województwa Podkarpackiego zostały dziewczęta z roczników 2008 i młodsze. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku to jedyna placówka w województwie, która zdobyła trzy medale drużynowe. Do zawodów uczniów przygotowali : Bogdan Sikorski, Marcin Szeliga i Waldemar Wańkowicz.

 

Drużyna dziewcząt z rocznika 2008 i młodsze: Weronika Zając, Martyna Pakuła, Wiktoria Mazur, Sabina Zając, Milena Kwaterczak, Amelia Jarosz, Sandra Galiszewska.

Drużyna dziewcząt z rocznika 2006 i 2007 : Malawska Maja, Tina Skiba, Malec Julia, Martyna Malawska, Malec Oliwa, Malawska Karolina, Aleksandra Kubas.

Drużyna chłopców z rocznika 2004 i 2005: Emanuel Czuba, Jakub Solarski, Paweł Grochoła, Dominik Ziętek, Karol Stańko.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane