„Witkowski” organizatorem konkursów dla młodzieży

Autor: ek 10.05.2019 Nr: 19/2019
Nagrodzeni uczniowie wraz z Renatą Tomaką-Pasternak, dyrektor ZSD-GiL oraz Agatą Wilczyńską, koordynatorką konkursu.
Nagrodzeni uczniowie wraz z Renatą Tomaką-Pasternak, dyrektor ZSD-GiL oraz Agatą Wilczyńską, koordynatorką konkursu.
Fot. ZSD-GiL

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu stawia na młodych i kreatywnych adeptów nauki. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży organizuje liczne konkursy przedmiotowe. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku każdy uczeń mógł wybrać coś dla siebie.

Miłośnicy literatury i pisarstwa wzięli udział w II edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Przez literaturę do historii i kultury…” w którym zwyciężyli: Kamil Dejnaka (SP nr 2), Nikola Walczyszyn (SP w Świętem) oraz Jagoda Siwoń (SP nr 5).

   Uczniowie mówiący biegle w języku angielskim mogli sprawdzić swoje umiejętności w V edycji powiatowego konkursu języka angielskiego „Language Master”, gdzie najlepsi okazali się: Bartosz Bal (SP nr11), Ksenia Matwijczuk (SP nr1), Justyna Adamczyk (SP nr 2), Katarzyna Niemiec (SP nr 2) oraz Mateusz Kiełt (SP w Ostrowie).

   Młodzież o zainteresowaniach geograficznych wykazała się w II edycji Konkursu Geograficznego, w którym nagrodzono: Wiktora Gimlewicza (SP nr 1), Jakuba Borysa (SP nr 5), Sylwię Maj (SP w Sośnicy), Marcelinę Rajzer (SP Sióstr Niepokalanek), a także Esterę Osetek (SP w Łazach).

   Młodzi biolodzy i chemicy wzięli udział w I edycji Konkursu „BIOCHEMIKUJ”. Zwycięzcami okazali się uczniowie SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, SP nr 11 w Jarosławiu oraz SP nr 6 w Jarosławiu.

   Natomiast miłośnicy matematycznych łamigłówek mogli zmierzyć się w Konkursie MATWIT Matematyczny, w którym zwyciężyli: Patryk Jarosiński oraz Patryk Krzanowski (SP nr 2 w Jarosławiu), Dawid Jarosiński (SP nr 2 w Jarosławiu), Hubert Nowak (SP w Wierzbnej) a także Kornel Adamik (SP Sióstr Niepokalanek).

   Poszczególne wydarzenia odbywały się pod patronatem Starosty Jarosławskiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia.

Komentarze
Popularne
Komentowane