Przebudowa ulic w rynku już niedługo

Autor: GK 10.05.2019 Nr: 19/2019

Już za kilka dni mieszkańców Przeworska czekają utrudnienia w ruchu samochodowym w okolicach Ratusza a dokładnie w ciągu ulicy Rynek wzdłuż północnej pierzei rynku. Niedogodności te będą związane z remontem tej części Przeworska.

- Prace obejmą wymianę nawierzchni chodnika od odcinka na wysokości sklepu As aż do apteki, na kostkę i krawężniki granitowe. Przebudowę jezdni na całej długości od wysokości sklepu As do krzyżówki z drogą wojewódzką nr 835. Położona zostanie nowa nakładka asfaltowa o szerokości 2,5 m, pobocza jezdni będą z kostki granitowej, podobnie jak miejsca parkingowe. Przebudowana zostanie tzw. wyspa przy aptece z nowymi nasadzeniami zieleni i kwiatów. Całkowicie nowa nawierzchnia będzie od ratusza pasażem w dół aż do krzyżówki z drogą nr 835. – mówi Leszek Kisiel, burmistrz Przeworska.

Koszt inwestycji oszacowano na 1 126 tys. złotych. Miasto postarało się o dotację na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych, która to wyniesie 495 tys. zł. Będzie to kolejny etap remontów ulic w Przeworsku, które to prace w ostatnim czasie prowadzone były m.in. na ulicy Sikorskiego oraz w okolicach przeworskiej Fary od strony ulicy Szkolnej, gdzie m.in. ułożona nową nawierzchnie z kostki klinkierowej.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane