Poświęcenie samochodu pożarniczego

Autor: erka 10.05.2019 Nr: 19/2019
- Jedź i pomagaj w potrzebie - Mariusz Trojak, jako ojciec chrzestny nowego wozu.
- Jedź i pomagaj w potrzebie - Mariusz Trojak, jako ojciec chrzestny nowego wozu.
Fot. org.

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka w gminie Pruchnik, tradycyjnie zorganizowano w dniu Święta Narodowego 3 Maja. Odbyły się w Kramarzówce i były połączone z poświęceniem nowego samochodu pożarniczego OSP.

Obchody rozpoczęto od złożenia kwiatów pod pomnikiem Grunwald w Pruchniku. Następnie o odbyła się  msza św. w intencji strażaków z terenu Gminy Pruchnik i ich rodzin w kościele parafialnym w Kramarzówce. Dalszą część uroczystości, ze względu na opady deszczu, zorganizowano w nowo wybudowanej sali gimnastycznej.

W strażackim święcie wzięli udział przedstawiciele parlamentu, rządu oraz reprezentanci komend i zarządów jednostek strażackich wszystkich szczebli. Uczestniczyli także samorządowcy, reprezentanci służb mundurowych oraz mieszkańcy. Uroczystości uświetniały poczty sztandarowe i Strażacka Orkiestra Dęta z Pruchnika.

Święto był okazją do wręczenia medali i odznaczeń wyróżniającym się druhom z jednostek OSP działających w gminie Pruchnik. Przekazano na nim także nowy samochód pożarniczy dla jednostki w Kramarzówce.  Jednostka wzbogaciła się o fabrycznie nowy wóz bojowy marki Volvo, którego wartość wraz z wyposażeniem wyniosła prawie 850 tys. zł. Gmina wykorzystała na zakup dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości w kwocie 700 tys. zł resztę dołożyła ze swojego budżetu.

- Po przekazaniu dowodu rejestracyjnego oraz kluczyków ojciec chrzestny wozu Mariusz Trojak, wicestarosta jarosławski oraz matka chrzestna Agnieszka Wojdyła, zastępca burmistrza Pruchnika poświęcili samochód szampanem. Na zakończenie 3 majowych uroczystości odbył się jeszcze taniec flag przygotowany przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku oraz wspólne spotkanie w remizie OSP w Kramarzówce - opisuje Piotr Dragan z UM w Pruchniku.

Komentarze
Popularne
Komentowane