Nowe organy

Autor: ek 10.05.2019 Nr: 19/2019
Nowe organy
Fot. org.

Organy zakupione przez samorząd Sieniawy trafiły do Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela. W planie zakupu są również kolejne elementy wyposażenia.

W październiku ubiegłego roku zakończył się gruntowny remont zabytkowego Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Sieniawie. Po przeprowadzonym remoncie świątynia będzie wykorzystywana do spotkań duszpasterskich, ekumenicznych i uroczystości pogrzebowych. W odnowionej świątyni będą również organizowane koncerty pieśni religijnych i patriotycznych, a także koncerty muzyki organowej, które umożliwią organy kościelne VISCOUNT  UNICO  CLV 6 wraz z zestawem nagłaśniającym posiadające dwa manuały z opatentowaną klawiaturą „Tracker Touch”. Klawiatura nożna i 2 manuały to 35 rejestrów głosowych. Instrument tej klasy wykorzystywany jest podczas wielu koncertów muzyki organowej i kameralnej, organizowanych w kraju i za granicą.

   W bezpośrednim sąsiedztwie zamontowanych organów będzie umieszczony prospekt piszczałkowy, wykonany według tradycyjnej technologii organów piszczałkowych.

    Zamontowane organy to pierwszy istotny element wyposażenia świątyni. Kolejnym zaplanowanym elementem wyposażenia będzie nagłośnienie. Jednak, aby świątynia mogła spełniać swoje przeznaczenie potrzebne są jeszcze w prezbiterium: ołtarz, ambonka i sedilla, a w nawie głównej ławki. Dlatego, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już na Boże Narodzenie, ta piękna świątynia będzie przygotowana do celebracji liturgicznych i innych spotkań duszpasterskich.

Komentarze
Popularne
Komentowane