Święto Pracy w Jarosławiu

Autor: MS 10.05.2019 Nr: 19/2019
Delegacja Rady Powiatowej SLD w Jarosławiu pod pomnikiem Walk i Męczeństwa.
Delegacja Rady Powiatowej SLD w Jarosławiu pod pomnikiem Walk i Męczeństwa.

W dniu 1 maja delegacja Rady Powiatowej SLD w Jarosławiu złożyła wiązanki kwiatów oraz zapaliła znicze przed pomnikiem Walk i Męczeństwa przy ul. Słowackiego. Wiązankami kwiatów i zniczami złożonymi pod sąsiadująca z pomnikiem ścianą z grafiką przedstawiającą miejsca straceń w czasie II wojny światowej uczcili też ofiary zbrodni hitlerowskich.

W uroczystości uczestniczyła dziewięcioosobowa grupa członków SLD. Wiązanki i znicze złożyli Józef Lis, przewodniczący Rady Powiatowej oraz Adam Fus, Halina Narolska, Franciszek Huk i Danuta Kuta.

- Dwudziestoosobowa grupa wyjechała do Warszawy na centralne obchody święta 1 Maja. Bierzemy też udział w obchodach wojewódzkich. Dlaczego się tu spotykamy? Po pierwsze aby uczcić Międzynarodowe Święto Pracy, po drugie w tym dniu czcimy św. Józefa Rzemieślnika, po trzecie obchodzimy 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej. Upamiętniamy też ofiary zbrodni hitlerowskich na tych ziemiach.  Również dajemy wyraz obrony ludzi, którym w jakimś sensie dzieje się krzywda. Mówię o poszanowaniu zawodów i godnej pracy i płacy. Popieramy słuszne naszym zdaniem dążenia nauczycieli i pedagogów - mówił J. Lis.

Po złożeniu kwiatów przedstawiciele jarosławskich struktur SLD przeszli na rynek, aby uczestniczyć w świętowaniu 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane