Trzy medale Brzyskiej

Autor: ts 10.05.2019 Nr: 19/2019
Trzy medale Brzyskiej

Świetnie na Mistrzostwach Polski Kadetów w Bilczy wypadła Anna Brzyska. Zawodniczka jarosławskiego Kolpinga i uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego wywalczyła aż trzy medale.


 

 Brąz i dwa srebra – medale z takich kruszców wywalczyła Brzyska. Wicemistrzynią kraju została w turnieju gry podwójnej i mieszanej, a na najniższym stopniu podium stanęła w rywalizacji singlistek.- Nieskromnie powiem, że spodziewałem się dobrego występu Ani. Pingpongistka Kolpinga i uczennica SMS-u Jarosław to w końcu 20 rakieta na świecie w rankingu ITTF! Trzy medale to nagroda za jej ciężką pracę. Gratulacje dla niej i dla trenera Mateusza Czernika – powiedział menedżer Kolpinga, Kamil Dziukiewicz.

W półfinałowej potyczce singla Brzyska musiała uznać wyższość swojej koleżanki z reprezentacji - Ilony Sztwiertni z Bronowianki Kraków 1:4. W turnieju deblowym nasza Ania dotarła aż do finału. Razem z Zuzanną Wielgos z Politechniki Rzeszowskiej uległa w spotkaniu o złoto parze: Ilona Sztwiertnia/Wiktora Wróbel 1:3. Ostatnim turniejem mistrzostw Polski kadetów, w którym wystąpiła zawodniczka Kolpinga był mikst. Wspólnie z Szymonem Sporkiem (MOSiR Dukla) dopiero w grze finałowej przegrała z duetem: Zuzanna Wielgos/Mateusz Żelengowski 2:3.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane