Setne urodziny pani Bronisławy

Autor: ek 17.05.2019 Nr: 20/2019
Pani Bronisława doczekała się 6 dzieci, 21 wnuków, 42 prawnuków oraz 14 praprawnuków.
Pani Bronisława doczekała się 6 dzieci, 21 wnuków, 42 prawnuków oraz 14 praprawnuków.

25 kwietnia pani Bronisława Bobel z Zapałowa obchodziła swoje setne urodziny.

Pani Bronisława Bobel urodziła się 25 kwietnia 1919 roku. Przez sto lat życia doczekała się 6 dzieci, 21 wnuków, 42 prawnuków oraz 14 praprawnuków. Pomimo, że niedosłyszy nadal cieszy się zdrowiem i dobrym apetytem. Chętnie dzieli się swoimi wspomnieniami z najbliższymi. Pamięta czasy wojny oraz ciężką pracę w domu i na roli. Jej bliscy pamiętają ją jako osobę uczciwą, hojną i pracowitą.

– Babcia zawsze była osobą aktywną. Dopóki zdrowie pozwoliło chętnie uczestniczyła we wszystkich pielgrzymkach. Jest bardzo towarzyska. Zawsze skupiała wokół siebie wielu ludzi. Lubiła o siebie dbać i ładnie wyglądać. Odkąd pamiętam zawsze używała kremu „Nivea”, to jest taki jej kosmetyk – śmieje się wnuczka pani Bronisławy. – Babcia jest nauczona oszczędności, nie znosi marnotrawstwa – dodaje.

   Impreza urodzinowa odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Zapałowie.

– Od dłuższego już czasu oczekiwaliśmy tej chwili – mówi wnuczka pani Bronisławy, ciesząc się, że babci udało się dożyć tak pięknego wieku. Na to wydarzenie stawiła się prawie cała rodzina. – Dla niektórych była to okazja do zapoznania się oraz odnowienia więzi rodzinnych. Zjawiły się dzieci, wnuki, prawnuki a nawet praprawnuki. Nie zabrakło opowieści wspomnień, jak i chwil pełnych wzruszeń – mówi.

   W tym jakże dostojnym dniu Jubilatka otrzymała mnóstwo życzeń, na kolejne sto lat życia. W imieniu Wójta Gminy Wiązownica życzenia złożył jego zastępca, Krzysztof Strent. Gratulując zacnej Jubilatce my również dołączmy się do życzeń, życząc wielu kolejnych pięknych lat życia spędzonych w zdrowiu, w gronie rodziny i przyjaciół.

   Jaka zatem jest recepta na długowieczność?  - Skromne i uczciwe życie oraz miłość do bliskich – mówi wnuczka pani Bronisławy.

Komentarze
Popularne
Komentowane