Cztery lata za pobicie

Autor: erka 24.05.2019 Nr: 21/2019
Krzysztof Z. stanął przed sądem ponad dwa lata po brutalnym pobiciu.
Krzysztof Z. stanął przed sądem ponad dwa lata po brutalnym pobiciu.

Zapadł wyrok w rozpoczętym w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu w grudniu ubiegłego roku procesie Krzysztofa Z. pseudonim Cyklop oskarżonego o pobicie Michała. Sąd uznał winę oskarżonego i skazał go na 4 lata pozbawienia wolności oraz wypłatę nawiązki w kwocie 50 tys. zł na rzecz poszkodowanego. Wyrok jest nieprawomocny.

Krzysztofowi Z. zaliczono na poczet kary okres zatrzymania i tymczasowego aresztu. Musi też pokryć koszty postępowania sądowego. 

Do brutalnego pobicia, które odbiło się szerokim echem w mediach doszło w nocy z 12 na 13 sierpnia 2016 r. w okolicach jarosławskiego dworca. Pochodzący z podprzeworskiej miejscowości 30-letni obecnie Michał był ze znajomym w okolicy dworca PKP w Jarosławiu. Spotkali się dwa dni przed ślubem Michała. Nieporozumienie z dziś 37-letnim Krzysztofem Z. i zadany przez niego cios spowodowały, że zamiast na swoim weselu młody mężczyzna znalazł się w szpitalu. Tam długo walczono, by utrzymać go przy życiu. Przez kilka miesięcy był w śpiączce. O krok od śmierci. Usunięto mu część czaszki. Na szczęście pozbierał się i chociaż ciągle trwa rehabilitacja powoli wraca do normalnego życia.

Sprawca pobicia nie został od razu zatrzymany. Przez dwa lata poszukiwań wymykał się śledczym. Wyjechał do Wielkiej Brytanii. Wystosowano za nim Europejski Nakaz Zatrzymania. Dopiero medialne nagłośnienie sprawy spowodowało, że pod stopami Cyklopa zaczęła palić się ziemia. Końcem sierpnia ubiegłego roku zatrzymali go brytyjscy policjanci. Miesiąc później przewieziono go do Polski. Niedługo później stanął przed prokuratorem. - Usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia - informowała wtedy Agnieszka Kaczorowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.

Pełnomocnik poszkodowanego zapowiedział, że złoży zażalenie na orzeczony wyrok.

Komentarze
Popularne