PWSTE wicemistrzem Polski

Autor: ts 24.05.2019 Nr: 21/2019

Wicemistrzostwo Akademickich Mistrzostw Polski oraz złoty medal w klasyfikacji Państwowych Szkół Wyższych – to historyczne osiągnięcia jarosławskich siatkarek w rozgrywanych w dniach 9-12 maja Mistrzostwach Polski.

Studentki jarosławskiej uczelni wylosowały niezwykle ciężką grupę. Jednak w meczach z AWF Warszawa, WSZiA Opole oraz AZS Częstochowa nie straciły nawet seta. W ćwierćfinale uporały się z kolejnym warszawskim zespołem UW Vistula Warszawa i było jasne, że odniosą historyczny sukces meldując się w najlepszej czwórce mistrzostw. Walkę o finał jarosławianki stoczyły z kolejnym pierwszoligowym zespołem PWSZ Karpaty Krosno pokonując i tego rywala bez straty seta.O złoto nasz zespół zagrał z drużyną UNI Opole, która w zakończonych rozgrywkach ligowych I ligi kobiet uplasowała się na miejscu V. Mecz był niezwykle emocjonujący i dostarczył licznej publiczności wielu emocji. Pierwsze 2 sety wygrały pewnie jarosławianki jednak kolejne 3 padły łupem rywalek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla Opola. Jarosławianki zgarnęły również indywidualne nagrody dla najlepszych zawodniczek mistrzostw. Najlepszą przyjmującą została wybrana Aleksandra Dudek a najlepszą rozgrywającą Karina Chmielewska.