Trwają poszukiwania dwóch osób

Autor: ek 31.05.2019 Nr: 22/2019
Na rzece Mleczce trwają poszukiwania osoby, która wpadła do wody.
Na rzece Mleczce trwają poszukiwania osoby, która wpadła do wody.
Fot. KPP

Od niedzieli wieczorem na rzece Mleczce prowadzone są poszukiwania osoby, która najprawdopodobniej wpadła do wody. Od tygodnia zaś jarosławscy policjanci szukają zaginionego Janusza Pajdy, 55-letniego mieszkańca Cieszacina Wielkiego, który wyszedł z domu w poniedziałek, 20 maja o godzinie 6.00 rano i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.

W niedzielę, 26 maja około godziny 16.40 dyżurny przeworskiej komendy odebrał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Przeworska, że do rzeki Mleczki wpadła nieznana mu osoba. Policjanci oraz strażacy rozpoczęli niezwłoczne poszukiwania. Do poszukiwań, które prowadzone były do późnych godzin nocnych wykorzystano płetwonurków i łódź z sonarem. Sprawdzono dno oraz brzeg rzeki.

– Niestety podjęte działania zakończyły się wynikiem negatywnym – mówi asp. szt. Justyna Urban, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku.

Poszukiwania wznowiono w poniedziałek rano.

– Podejmujemy dalsze czynności zmierzające do odnalezienia tej osoby. Ponownie przeszukana zostanie rzeka, aż do ujścia z Wisłokiem. Na chwilę obecną nikt nie zgłosił zaginięcia – mówiła J. Urban w poniedziałek, 27 maja. 

Z niepotwierdzonych informacji wynika jednak, że poszukiwaną osobą może być mężczyzna. Nie jest to jednak pewne.

   Z kolei jarosławscy policjanci już od tygodnia prowadzą poszukiwania 55-letniego Janusza Pajdy. Mężczyzna wyszedł z domu w poniedziałek, 20 maja o godz. 6.00 rano i tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Policjanci sprawdzili wszystkie miejsca, co do których zachodziło podejrzenie, że mógł tam przebywać mężczyzna. Przesłuchane zostały osoby, które mogły mieć jakąkolwiek informację o zaginionym. We wtorek, 21 maja policjanci przy pomocy strażaków sprawdzali tereny w okolicy mostu nad rzeką San. Z zebranych informacji wynikało bowiem, że mężczyzna mógł być tam widziany.

– Niestety podjęte czynności nie doprowadziły do odnalezienia zaginionego. Poszukiwania trwają – mówi asp. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

   Janusz Pajda jest średniej budowy ciała. Ma około 170-175 cm wzrostu, włosy szpakowate krótko ścięte, uszy średnie przylegające, nos prosty, a oczy brązowe. W chwili zaginięcia ubrany był w czarną kurtkę z kapturem, pomarańczowy podkoszulek, dresowe czarne spodnie oraz czarne sportowe buty.

   Zaginionego Janusza można poznać po tym, że utyka na prawą nogę i porusza się o kuli.

Osoby, które mogą mieć jakąkolwiek informację o zaginionym, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarosławiu (pod numerem telefonu: 16 624-03-10 lub 112) lub z najbliższą jednostką Policji.

 

Komentarze
Popularne