Co z dalszą częścią obwodnicy Przeworska?

Autor: GK 31.05.2019 Nr: 22/2019
Co z dalszą częścią obwodnicy Przeworska?
Fot. DP

Już za kilka dni kierowcy będą mogli korzystać z łącznika węzeł autostradowy Przeworsk DK 94. Jest to pierwsza część obwodnicy Przeworska, o której się mówi od dłuższego czasu.

Drugi fragment obwodnicy miasta to odcinek od ronda na Gwizdaju do drogi Przeworsk-Kańczuga. Mieszkańcy Przeworska jak i Studziana, przez który ma przebiegać wspomniany odcinek drogi, czekają na jakiekolwiek informacje, jednak jak do tej pory nikt nie dostał żadnych zawiadomień odnośnie wykupu gruntów, czy jak przewidywał projekt z 2018 r. wykupu kilku nieruchomości. Zapytaliśmy w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich co z dalszą częścią prac.

Trwają prace związane z opracowywaniem dokumentacji. Ma ona być gotowa do końca bieżącego roku. Realizacja inwestycji przewidziana jest w nowej perspektywie unijnej, czyli po roku 2021 – powiedziała Ewa Sudoł-Sikora, specjalista ds. Informacji Publicznej. Założenia projektowe z 2018 r. zakładały powstanie drogi, która w miejscowości Studzian przecinała by drogę Przeworsk-Markowa, a skrzyżowanie było by w postaci ronda. W tym celu miały być wyburzone cztery lub pięć nieruchomości. Jak będzie wyglądać koncepcja tej drogi w nowej dokumentacji przekonamy się pod koniec roku.

Komentarze
Popularne
Komentowane