Srebro dla Przeworska

Autor: ts 31.05.2019 Nr: 22/2019

W hali sportowej w Przeworsku odbyły się Finały Wojewódzkiej Licealiady w Koszykówce Dziewcząt. Uczennice ZSOiZ Przeworsk zdobyły srebrny medal - pierwszy raz w historii szkoły, przegrywając tylko z III LO Rzeszów.

Zawodniczki z Przeworska w drodze do finału na żadnym szczeblu rozgrywek nie przegrały meczu. Prawie wszystkie dziewczyny z tego zespołu w sezonie 2018/2019 grając pierwszy raz w drużynie juniorek U-18 MOSiR Przeworsk zajęły też trzecie miejsce w lidze Podkarpacko – Lubelskiej i awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbył się w Poznaniu. – Serdeczne dziękujemy burmistrzowi Przeworsk i dyrektorowi MOSiR w Przeworsku za bezpłatne udostępnienie hali – powiedzieli trenerzy koszykarek Krzysztof Mirkiewicz i Bartłomiej Diduch.