Montessori zwyciężyło

Autor: ek 07.06.2019 Nr: 23/2019
Przedszkolaki odebrały zwycięski czek.
Przedszkolaki odebrały zwycięski czek.
Fot. org.

Miejskie Przedszkole nr 8 w Jarosławiu zwyciężyło w IX edycji konkursu grantowego organizowanego przez GAZ-SYSTEM. Dzięki pieniądzom zdobytym za najlepszy projekt, w przedszkolu powstaną nowoczesne przestrzenie dla najmłodszych odkrywców przyrody.

Projekt przygotowany przez Miejskie Przedszkole nr 8 w Jarosławiu zdobył pierwsze miejsce na Podkarpaciu, pokonując 112 innych placówek. Czek na blisko 10 tys. zł – główną nagrodę w konkursie, odebrały dumne przedszkolaki.

   Dzięki uzyskanym funduszom w ogrodzie przedszkolnym powstanie kilka stref ekologicznych. W strefie wypoczynkowej znajdą się nowe nasadzenia oraz elementy przyrody sprzyjające relaksowi i integracji ze środowiskiem. W strefie ciszy znajdą się punkty obserwacyjne wyposażone w lornetki i lupy. W strefie edukacyjnej odbywać się będą zajęcia grupowe, zespołowe i indywidualne. Zostanie ona doposażona m.in. w ogródek meteorologiczny, domki dla owadów/biedronek, dzikich pszczół, motyli oraz karmniki i poidełka dla ptaków, a także budki lęgowe z kamerą.

Komentarze
Popularne
Komentowane