85 pomysłów na wydanie miliona

Autor: ek 07.06.2019 Nr: 23/2019
85 pomysłów na wydanie miliona

W piątek, 24 maja zakończył się nabór projektów do budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Jarosławianie zgłosili rekordową liczbę pomysłów.

W kategorii A wpłynęło 15 projektów (do 150 tys. zł), w kategorii B - 27 projektów (40 tys. zł), w kategorii C - 43 projekty (do 10 tys. zł). Wykaz wszystkich propozycji został już opublikowany na stronie Urzędu Miasta w zakładce: Dla mieszkańców/ Budżet Obywatelski Miasta Jarosławia/ BO 2020 Wykaz zgłoszonych projektów. My, ze względu na ich ogromną liczbę, nie będziemy publikować ich szczegółowego wykazu. Po ich weryfikacji (końcem sierpnia) przedstawimy dopiero projekty, na które będzie można oddać głos. Głosowanie ruszy początkiem września i potrwa do 6 października. Będą mogli wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Jarosławia, bez względu na wiek. Wyniki zostaną ogłoszone w drugiej połowie października.

   Włodarz Miasta Jarosławia dziękuje mieszkańcom za zaangażowanie. Wśród pomysłodawców były bowiem osoby, które złożyły kilka, a nawet kilkanaście projektów.

– Dziękuję mieszkańcom za mobilizację i kreatywność, czego dowodem jest, rekordowa jak dotąd, liczba 85 propozycji złożonych do budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Cieszę się, że jarosławianie chętnie biorą sprawy w swoje ręce, chcą współdecydować o budżecie, dzielą się swoimi pomysłami na pozytywne zmiany w mieście. Przed nami weryfikacja formularzy. Nawet jeżeli zadanie będzie wymagało modyfikacji czy doprecyzowania kosztów, to będziemy robili wszystko, by jak najpełniej sprostać oczekiwaniom wnioskodawców – mówi Waldemar Paluch, burmistrz Miasta Jarosławia.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane