Groził nożem pracownicy stacji paliw

Autor: ek 07.06.2019 Nr: 23/2019
Groził nożem pracownicy stacji paliw

W środę, 29 maja na jedną ze stacji paliw w Jarosławiu wbiegł uzbrojony w nóż mężczyzna. Sterroryzował kasjerkę i zażądał wydania pieniędzy. Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania. Dwa dni później sprawca napadu był już w rękach policjantów.

Do zdarzenia doszło przed godziną 3.00 nad ranem na stacji paliw przy ul. Krakowskiej. Jeden z klientów po zatankowaniu paliwa do samochodu marki Opel, podszedł do kasy i zaczął grozić ekspedientce. W ręku trzymał ostry nóż.

– Mężczyzna grożąc ekspedientce użyciem niebezpiecznego narzędzia zabrał pieniądze z kasy i odjechał – informuje  asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu. 

   W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Nie obyło się jednak bez strat materialnych. Sprawę prowadzili jarosławscy kryminalni. Zweryfikowali wszystkie informacje, które mogły przyczynić się do zatrzymania napastnika. Po dogłębnej analizie wytypowali sprawcę tego zdarzenia. Młodego mężczyznę zastali w miejscu zamieszkania.

– Policjanci podczas przeszukania, w miejscu zamieszkania podejrzewanego 20-latka znaleźli susz roślinny. Policyjny tester potwierdził, że zabezpieczony susz to marihuana. Mieszkaniec gminy Jarosław trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty rozboju, a także posiadania środków odurzających – informowała w piątek, 31 maja asp. szt. Anna Długosz.

Nie wiadomo jaka kwota została skradziona. Wiadomo natomiast, że mundurowi odzyskali jedynie część skradzionych pieniędzy. Resztę sprawca zdążył już wydać. Ponadto w domu zatrzymanego policjanci odnaleźli również nóż, którym sprawca groził kasjerce.

Dodatkowo zatrzymany 20-latek odpowie także przed sądem za prowadzenie pojazdu nie mając do tego uprawnień oraz za kradzież tablicy rejestracyjnej, której użył podczas przestępstwa. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

   Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

Komentarze
Popularne