Odebrali medale

Autor: ek 07.06.2019 Nr: 23/2019
Uroczystość wręczenia medali w powiecie jarosławskim.
Uroczystość wręczenia medali w powiecie jarosławskim.
Fot. org.

13 osób z powiatu jarosławskiego oraz 10 z powiatu przeworskiego odebrało medale „Za zasługi dla obronności”. Uroczyste wręczenie medali odbyło się w poniedziałek, 20 maja w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu, a 23 maja w Starostwie Powiatowym w Przeworsku.

Medale przyznawane są w uznaniu zasług w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej. Otrzymują je rodzice, którzy wychowali swoje dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy Rzeczypospolitej Polskiej.

   W powiecie jarosławskim z gminy Pruchnik złoty medal odebrała Genowefa i Kazimierz Gredes, z Gminy Laszki, złoty medal otrzymali Maria i Edward Litwin, natomiast srebrny medal dostali Eugenia i Józef Chmura. Z gminy Radymno złoty medal odebrała Elżbieta Mirończuk, srebrny – Ryszarda i Józef Broda oraz Danuta i Jan Styrczula. Z Gminy Pawłosiów srebrny medal przypadł Helenie i Feliksowi Darasz.

  W powiecie przeworskim na podstawie Decyzji Ministra Obrony Narodowej złotym medalem została odznaczona Halina i Michał Granda z gminy Zarzecze. Srebrny medal otrzymali: Zofia i Józef Markowscy, Maria i Stanisław Dryla z gminy Przeworsk, Emilia Konieczny z gminy Tryńcza, Józef Podolak z gminy Kańczuga oraz Janina Klimko i Stanisława Kubas z gminy Zarzecze.

   Uhonorowanym rodzicom przedstawiciele samorządów obecnych na uroczystości składając gratulacje wręczyli kwiaty i okolicznościowe Listy Gratulacyjne. 

Galeria artykułu
Komentarze
Popularne