Ponad 600 dzieci na gminnej spartakiadzie

Autor: TP 07.06.2019 Nr: 23/2019
Ponad 600 dzieci na gminnej spartakiadzie

Piękna pogoda, wiele sportowych konkurencji, dużo dobrej zabawy i pozytywnej energii – tak w skrócie można podsumować XI Gminną Spartakiadę Dzieci i Młodzieży, która odbyła się w piątek, 31 maja na stadionie miejskim w Sieniawie.

Ponad sześciuset uczniów – przedszkolaki, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum – wzięło udział w sportowej imprezie z okazji Dnia Dziecka, którą oficjalnie otworzył burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś. W duchu fair play uczestnicy spartakiady rywalizowali w medalowych konkurencjach tj. biegi przełajowe, piłka nożna czy ringo oraz zabawach nagradzanych owocami i słodyczami – strzałami na bramkę, rzutami do celu czy skokami w workach. Wszystkim konkurencjom towarzyszył duch sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim dobra zabawa. Sporej dawki pozytywnych emocji przyniosła Zumba Kids z instruktorką Zosią Badach. Dzieci z radością wzięły udział w tym bardzo energetycznym treningu. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie. Oczywiście po takim wysiłku na każdego uczestnika czekał mały poczęstunek.

   Spartakiadę zakończyło rozdanie medali i pucharów, które zwycięzcom wręczyli zastępca burmistrza Janusz Świt, dyrektor CKSiR „Sokół” Piotr Majcher i nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Lichołat. Medale odebrali także zwycięzcy zawodów pływackich, które w ramach spartakiady odbyły się dzień wcześniej na basenie w Sieniawie. 

   Z okazji Dnia Dziecka, 2 czerwca, ponad 40 dzieci wzięło również udział w wędkarskich zawodach spławikowych na żwirowisku w Piganach, zorganizowanych przez PZW Koło Sieniawa. Łącznie złowiły ponad 60 kg ryb, a najwięcej Judyta Kamionka – ponad 7 kg.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane