Kolejna edycja budżetu obywatelskiego

Autor: dp 07.06.2019 Nr: 23/2019
Kolejna edycja budżetu obywatelskiego
Fot. um

Już wkrótce można będzie zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Jednocześnie oddano do użytku pierwszy z czterech projektów wybranych do realizacji w jego pierwszej edycji.

 Mieszkańcy Przeworska po raz kolejny będą mogli brać udział w wyborze projektów w ramach budżetu obywatelskiego. 30 maja Rada Miasta Przeworska jednogłośnie przyjęła uchwałę o budżecie obywatelskim na 2020 rok, przeznaczając na ten cel 200.000 zł. Projekty można będzie zgłaszać od 24. czerwca do 30. sierpnia. Głosowanie odbędzie się od 1 do 10 października, a jego wyniki poznamy 18 października.

Uchwała niemal zbiegła się w czasie z realizacją pierwszego z projektów wybranych w ubiegłym roku. 18 maja, podczas pikniku przy SP nr 2, oddano do użytku plac zabaw i siłownię zewnętrzną w ramach projektu pt. „Radosne dzieci” - modernizacja terenu zielonego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku. To jeden z czterech projektów przyjętych do realizacji w pierwszej odsłonie budżetu obywatelskiego Przeworska.

Komentarze
Popularne
Komentowane