Dzień Dziecka w Kole „SAN” Jarosław

Autor: jw 07.06.2019 Nr: 23/2019

W minioną niedzielę grupa dzieci z powiatu jarosławskiego wraz z opiekunami świętowała Dzień Dziecka biorąc udział w spławikowych zawodach wędkarskich, które odbyły się  na łowisku ZEK Wietlin, a zorganizowane zostały po raz kolejny przez Zarząd Koła „SAN” Jarosław.  Było wędkowanie, poczęstunek, medale, puchary i nagrody. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła nasza Gazeta.

- Witamy przede wszystkim najmłodszych, to dla nich tu dzisiaj jesteśmy i ich dzień świętujemy. Podziękować należy jednak sponsorom, bez udziału i wsparciu których ta impreza nie mogła by się odbyć. Wójtowi Gminy Laszki Panu Stanisławowi Gonciarz, radnemu powiatu Panu Krzysztofowi Cebulak, firmom: ELEKTRET Centrum Elektryczne z Limanowej, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego „Szarek” w Widnej Góry, Piekarni BAMAL z Pełnatycz, Hurtowni Motoryzacyjnej ELKUR z Jarosławia, Paweł i Piotr Frankiewicz Kopalnia Kruszywa Naturalnego Munina-Nadsan oraz członkom Zarządu Koła: Panu Sergio Vettori, Tadeuszowi Supik, Januszowi Hnat oraz Joannie i Mirosławowi Wrzuszczak. – mówił na samym początku spotkania Janusz Hnat wiceprezes ds. sportu i młodzieży koła „SAN” .

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: dziewczynki do lat 16, chłopcy do lat 12 oraz chłopcy od 12 do 16 lat. Zawody sędziowali Robert Magdziak oraz Mariusz Wysocki. Dwugodzinne emocje udzieliły się nie tylko najmłodszym wędkarzom ale również ich opiekunom, którzy wspierali swoje pociechy jak to tylko było możliwe.  – Wygraliśmy  - powiedział 4 letni Michał Smalec, nie znając jeszcze wyników zawodów. I wszyscy się z nim zgodzą,  bo przegranych nie było. Każde z dzieci otrzymało nie tylko medal i dyplom za uczestnictwo ale również nagrodę. Duże torby po brzegi wypakowane zabawkami, akcesoriami wędkarskimi oraz materiałami szkolnymi. Za pierwsze trzy miejsca w każdej z kategorii były również puchary. W kategorii dziewczynek do lat 16 I miejsce zajęła Amelia Bedus, II Emilia Zwierzyńska, III miejsce przypadło Magdalenie Kość. W kategorii chłopców do lat 12 I miejsce zajął Szymon Magdziak, II Jakub Kurecki, III Filip Kondracki. W kategorii Chłopców od 12 do 16 lat I miejsce Zajął Kacper Tomków, II Kamil Skowron, III Mateusz Wysocki.