Bawili się, pomagając Kacperkowi

Autor: aw 14.06.2019 Nr: 24/2019
Śpiewali dla Kacpra.
Śpiewali dla Kacpra.

W niedzielę, 2 czerwca w Szówsku odbył się festyn rodzinny wraz z charytatywnym turniejem piłki nożnej „Pomóżmy Kacperkowi" pod honorowym patronatem Mariana Ryznara, wójta gminy Wiązownica.

Sześcioletni Kacper Błotniak  mieszka w Koniaczowie. Uwielbia układać klocki lego i jeździć na rowerze. Jest radosnym dzieckiem, które do tej pory żyło beztrosko, w gronie kochającej rodziny. Ich rodzinny spokój został zaburzony 19 listopada 2018, wówczas zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec jest leczony w Klinice Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Kacperka wspiera fundacja Iskierka. 

Terapia daje duże możliwości wyleczenia. Niestety wymaga sporych nakładów finansowych. Dlatego jednym z celów pikniku była zbiórka na rzecz Kacpra. Udało się zebrać ponad 8 tys. zł.  

Stowarzyszenie promocji Sportu „Fabryka Zdrowia”, KS Szówsko, KGW Szówsko, Sołtys Wsi Szówsko, Gmina Wiązownica, organizatorzy wydarzenia zadbali o różnorodne atrakcje festynu. Kilkanaście drużyn piłkarskich złożonych z zawodników dziewięcioletnich i młodszych rozgrywało mecze. Były występy uczniów, pań z KGW Szówsko oraz Kapeli Sołtysowej.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane