Odnaleźli zaginionych mężczyzn

Autor: ek 14.06.2019 Nr: 24/2019
Odnaleźli zaginionych mężczyzn
Fot. KPP

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci poszukiwali dwóch mężczyzn. Obu udało się odnaleźć i przekazać pod właściwą opiekę.

 W poniedziałek, 3 czerwca około południa, oficer dyżurny odebrał telefon od 31-letniego mężczyzny, który twierdził, że za chwilę targnie się na swoje życie. Mężczyzna poinformował, że znajduje się w lesie na trenie gminy Roźwienica. Po chwili rozłączył się. Policjanci z Komisariatu Policji w Pruchniku oraz jarosławscy funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do odnalezienia desperata. Przeszukali rejon podany podczas zgłoszenia.

– Na terenie lasu, w miejscowości Tuligłowy, policjanci odnaleźli poszukiwanego mężczyznę. 31-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego siedział w swoim samochodzie. W rozmowie z mundurowymi powiedział, że ma problemy osobiste. Został on przewieziony do szpitala – mówi asp. Anna Długosz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu

   Zaś 4 czerwca, po godz. 9.00, policjanci zostali zawiadomieni o zaginięciu 57-letniego pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy. Ze względu na stan jego zdrowia rozpoczęto niezwłoczne poszukiwania. W poszukiwaniu mężczyzny brali udział funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radymnie, policjanci z jarosławskiej  jednostki, a także przewodnik z psem tropiącym. Do akcji przyłączyli się również funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Hermanowicach oraz strażacy z OSP w Sośnicy. Sprawdzono pobliskie budynki, miejscowe szpitale, przystanki komunikacji publicznej oraz pobliskie miejscowości.

– W trakcie trwania poszukiwań personel Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy otrzymał telefoniczną wiadomość, że w rejonie bloków w Zadąbrowiu znajduje się mężczyzna, który twierdzi, że nie wie gdzie jest. Na miejscu pracownicy ośrodka potwierdzili, że jest to zaginiony pensjonariusz. Mężczyzna został przewieziony do placówki medycznej – wyjaśnia A. Długosz.

Komentarze
Popularne