Anna Schmidt-Rodziewicz ministrem

Autor: Red. 19.06.2019 Nr: 25/2019
Anna Schmidt-Rodziewicz ministrem

Premier Mateusz Morawiecki powołał Annę Schmidt-Rodziewicz na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Reprezentująca nasz region posłanka otrzymała nominację w poniedziałek, 17 czerwca. Jednocześnie otrzymała powołanie na stanowisko Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Międzynarodowego.

- To wielki zaszczyt. Historia zatoczyła koło - po kilkunastu latach wracam do KPRM jako minister. Dziękuję wszystkim posłom z Komisji Łączności z Polakami za Granicą za doskonałą współpracę. Zakończyłam przewodniczenie komisji i rozpoczynam nowy etap współpracy z Polonią i Polakami Na Wschodzie - informowała A. Schmidt-Rodziewicz na fb.

Związana z Jarosławiem parlamentarzystka była zatrudniona w gabinecie politycznym KPRM w latach 2005-2007. Teraz powraca jako sekretarz stanu. A. Schmidt-Rodziewicz zastąpiła senator Annę Marię Anders, która ma zostać ambasadorem RP w Rzymie.

Pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego jest odpowiedzialny za utrzymywanie kontaktu z przedstawicielami Polonii oraz sprawuje patronat nad rozwojem współpracy międzynarodowej podejmując działania zmierzające do zacieśnienia i ożywienia kontaktów z partnerami zagranicznymi istotnymi z punktu widzenia interesów Polski.

Komentarze
Popularne
Komentowane