Jechał skuterem pod prąd. Miał blisko 3 promile

Autor: ek 27.06.2019 Nr: 26/2019
Jechał skuterem pod prąd. Miał blisko 3 promile
Fot. KPP

Nawet 2 lata pozbawienia wolności grozi 37-latkowi, który kierował skuterem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał pod prąd, przewrócił się na jezdnię, a po interwencji innego kierującego, odjechał.

W czwartek, 20 czerwca, około godz. 14.00, dyżurny jarosławskiej komendy, otrzymał zgłoszenie o kierowcy skutera, który poruszał się pod prąd. We wskazane miejsce udali się policjanci. Oczekiwał tam mężczyzna, który przekazał mundurowym, że kierujący skuterem jechał pod prąd, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Ponadto kierowca skutera przewrócił się na jezdnię, a przy próbie zatrzymania go przez zgłaszającego był agresywny. Przed przyjazdem patrolu, mężczyzna odjechał.

– Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania. Był tak pijany, że tuż po zdarzeniu zasnął. Policjanci ustalili, że jest to 37-letni mieszkaniec gminy Pawłosiów. Funkcjonariusze przewieźli go do komendy, gdzie sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało 2,68 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP.

   Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Popularne
Komentowane