Pokrzywdzony zwiał przed sprawcą kolizji

Autor: ek 27.06.2019 Nr: 26/2019 1

19-letni mieszkaniec gminy Roźwienica cofając uszkodził inny pojazd. Ku jego zaskoczeniu poszkodowany pośpiesznie odjechał. Sprawca wezwał policję i ruszył w ślad za nim. Jak się później okazało, poszkodowany był pod wpływem alkoholu.

Do nietypowej sytuacji doszło w niedzielę, 16 czerwca w Chłopicach. Policjanci z wydziału ruchu drogowego jarosławskiej jednostki zostali wezwani na miejsce kolizji audi z renaultem. Sprawca kolizji powiadomił Policję, że mężczyzna, któremu uszkodził pojazd uciekł z miejsca zdarzenia.

– Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący audi 19-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, podczas cofania, doprowadził do zderzenia z pojazdem znajdującym się tuż za nim. Ku zaskoczeniu sprawcy kolizji, kierujący renaultem odjechał z miejsca zdarzenia. 19-latek kierujący audi, pojechał za pokrzywdzonym i wskazał policjantom posesję, na której znajdował się uszkodzony w wyniku kolizji pojazd oraz kierujący nim mężczyzna – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.  

37-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego poddano badaniu na stan trzeźwości.

– Alkomat wskazał, że miał w organizmie 2,62 promila. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie – wyjaśnia A. Długosz.

   37-latek usłyszał już zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Komentarze
Popularne
Komentowane