Można się kąpać. Są już badania wody

Autor: ek 27.06.2019 Nr: 26/2019
Można się kąpać. Są już badania wody

Rusza sezon kąpielowy. W niektórych miejscach można już korzystać nie tylko z kąpieli wodnych pod okiem ratowników, ale i z wielu innych atrakcji.

Na terenie powiatu jarosławskiego znajdują się dwa zbiorniki wodne, które posiadającą status kąpieliska. Mowa tu o Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Radawie oraz ZEK-u w Radymnie (przy ul. Budowlanych) które sezon kąpielowy rozpoczęły 22 czerwca. W obu tych miejscach Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna stwierdziła zdatność wody do kąpieli. Z rześkiej kąpieli w upalne dni można również skorzystać w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jarosławiu. Od 21 czerwca w godz. od 10.00 do 19.00 działa bowiem odkryta pływalnia. We wszystkich tych miejscach nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają wykwalifikowani ratownicy.

   Miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli znajduje się również w powiecie przeworskim. Planowane rozpoczęcie sezonu kąpielowego w Łopuszce Małej nastąpi 1 lipca. Woda w miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli nie była jeszcze badana.

   Woda zdatna do kąpieli znajduje się również w kąpielisku „Czyste” w Grodzisku Dolnym. Sezon kąpielowy ruszył 22 czerwca.

   Przypominamy, że aktualne informacje na temat przydatności wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli umieszczane są na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod adresem www.wsse.rzeszow.pl, dostępne są również u organizatorów kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli oraz u właściwych terenowo Państwowych, Powiatowych Inspektorów Sanitarnych. Informacje na temat przydatności wody w kąpieliskach umieszczane są na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (www.sk.gis.gov.pl).

 

Komentarze
Popularne