Fotografowali i śpiewali

Autor: dp 27.06.2019 Nr: 26/2019
Fotografowali i śpiewali
Fot. org.

W ostatnim czasie Zespół Szkół Innowacyjnych był organizatorem dwóch ciekawych konkursów: „Ogród w obiektywie” oraz „Let’s sing”.

Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu zorganizowało galę finałową IV Powiatowego konkursu Ogród w obiektywie. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu. Na konkurs wpłynęło 251 prac od 68 uczestników ze szkół z terenu powiatu jarosławskiego, lubaczowskiego i przeworskiego. Prace konkursowe tematycznie związane miały być z ogrodem i jego elementami: kwiatami, bylinami, krzewami, drzewami owocowymi. W skład komisji konkursowej weszli: Łukasz Piś, Justyna Stasieńko, Jan Cisek, Radosław Baj i Janina Kozorowska. Jury spośród nadesłanych fotografii, wybrało te najlepsze. I tak, I miejsce zajęła Patrycja Grzebyk ze Szkoły Podstawowej w Muninie, II miejsce – Dawid Kozłowski ze Szkoły Podstawowej w Rączynie, a III – Gabriela Kazimierska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarosławiu. Wykład pt. ,,Zieleń w przestrzeni miejskiej” przedstawiła Agnieszka Sobala, a kolejny pt. ,,Fotografia krajobrazu i przestrzeni” zaprezentował Jan Cisek. Pokaz techniki robienia zdjęć i filmów przy użyciu dronów, wspólne zdjęcie „Żywe drzewo” - happening, podczas, którego uczestnicy stworzyli logo kierunku, architektury krajobrazu, również towarzyszyły temu wydarzeniu. Dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych nauczyciele ZSI zorganizowali warsztaty na tematy: „ Aranżacja ogrodu z programem Photoshop”, „Różne oblicza fotografii” i „Obsługa dronów na symulatorze”. W tym samym czasie odbyły się zajęcia dla uczniów Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Fotografii i Multimediów z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu prowadzone przez kadrę dydaktyczną Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej.

 

Kolejnym konkursem zorganizowanym przez ZSI była III edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej Let’s sing. Młodzież, głównie z powiatu jarosławskiego i przeworskiego, miała okazję zaprezentować się w Sali Widowiskowej Ogniska Baletowego, gdzie oceniało je jury w składzie: Beata Koczut, Grzegorz Rawicki i Anna Bawłowicz. Uczestników oceniono pod względem muzykalności, poprawności językowej, interpretacji i aranżacji prezentowanych utworów, zdolności wokalnych oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Na I miejscu znalazły się dwie wokalistki: Klaudia Opoka ze Szkoły Podstawowej w Korczowej oraz Katarzyna Wygnaniec z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu. II miejsce przyznano Wiktorii Bieniek ze Szkoły Podstawowej w Muninie oraz duetowi z Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu: Annie Bobowicz i Klaudii Brodzie. Nagroda za III miejsce przypadła Emilii Umińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarosławiu oraz Karolinie Bajorskiej z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu. Obydwa konkursy odbyły się pod honorowym patronatem starosty jarosławskiego, Tadeusza Chrzana.

Komentarze
Popularne