Nowe ogrodzenie Nowego Cmentarza

Autor: ek 05.07.2019 Nr: 27/2019
Nowe ogrodzenie Nowego Cmentarza

Na Nowym Cmentarzu w Jarosławiu trwa wymiana ogrodzenia. Mieszkańcy po raz kolejny zwracają uwagę na wysoką trawę wokół grobów.

Przy okazji tej inwestycji poszerzony będzie wjazd, o który zabiegali mieszkańcy.

– Pozwoli to na swobodne minięcie się dwóch pojazdów, co będzie bardzo przydatne, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu wokół cmentarzy – mówi Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza.

   Stare ogrodzenie było już w złym stanie technicznym. Wykonanie nowego ogrodzenia zapewne przyczyni się do poprawy wizerunku miasta.

   Prace związane z wymianą ogrodzenia zwróciły uwagę mieszkańców miasta również na inny dość istotny problem, a mianowicie wysoką trawę wokół grobów. W ostatnim czasie odebraliśmy kilka telefonów odnośnie zarośniętych miejsc spoczynku. W związku tym przypominamy, że zgodnie z ustawą „O cmentarzach i chowaniu zmarłych” oraz treścią Regulaminu korzystania z Cmentarzy Komunalnych obowiązek pielęgnacji grobów i przestrzeni bezpośrednio przyległych do tychże miejsc należy do osób, które były uprawnione do pochowania zmarłych. Z kolei porządkowanie i utrzymanie w czystości pozostałych powierzchni cmentarzy tj. alejek, przejść miedzy rzędami powierzchni niezagospodarowanych i komunikacji ogólnej, takich jak parkingi i miejsca postojowe należy do służb komunalnych.

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane