Rynek znów przeciążony

Autor: ek 05.07.2019 Nr: 27/2019
Rynek znów przeciążony

Tematem, który powraca jak bumerang jest nadmierne obciążanie płyty Rynku. Głosy niezadowolenia w tej kwestii pojawiają się zwykle przy okazji organizacji większych imprez.

Za nami dni Jarosławia, podczas których nie brakowało atrakcji. Jarosławski Rynek został na kilka dni wyłączony z ruchu samochodowego. Stanęło na nim wesołe Miasteczko. Niebawem ma odbyć się Święto Wojska. Znów ciężkie pojazdy wkroczą na Rynek. Dlatego radni PiS podczas ostatniej sesji po raz kolejny apelowali do Burmistrza, by takie praktyki były zaprzestane.

– Ja nie wiem jak prosić, aby Rynek był wolny od wszelkich ciężkich pojazdów.  Nie rozumiem jak można zablokować go dla zwiedzających – mówił Janusz Szkodny, zgłaszając wnioski podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Radny powoływał się na przykład napotkanych turystów, którzy w gąszczu przygotowań do święta miasta, próbowali odnaleźć jego zabytki.

– Dbajmy wspólnie o nasze podziemia – apelował radny.

   Radni próbowali wskazać inne miejsce, w którym taka impreza mogła by się odbyć. Niestety w Jarosławiu nie ma podobnej lokalizacji, która mogłaby udźwignąć tak wielkie natężenie ruchu. Co prawda na sesji padła propozycja organizacji tego typu imprez na jarosławskich Bulwarach, jednak nie spotkała się z żadnym komentarzem.

   Głos w tej sprawie zabrał również Waldemar Paluch, burmistrz Miasta Jarosławia, który podczas zakończenia Dni Jarosławia, poinformował mieszkańców, że to jedna z ostatnich imprez w tym miejscu. Rynek czeka bowiem przebudowa, którą miasto planuje od dawna.

   Gospodarz uroczystości zapewnił jednak, że na pewno znajdzie miejsce, w którym będą mogły odbywać się tego typu imprezy.

 

Komentarze
Popularne