Rowerzysta wjechał w samochód

Autor: ek 05.07.2019 Nr: 27/2019
Nie zachowanie należytej odległości było najprawdopodobniej przyczyną wypadku, do którego doszło w minionym tygodniu na ul. Lwowskiej w Radymnie.
Nie zachowanie należytej odległości było najprawdopodobniej przyczyną wypadku, do którego doszło w minionym tygodniu na ul. Lwowskiej w Radymnie.
Fot. KPP

78-letni rowerzysta trafił do szpitala po wypadku, do którego doszło w środę, 26 czerwca w Radymnie na ul. Lwowskiej.

Zdarzenie miało miejsce około 7.30 na ul. Lwowskiej w Radymnie. Doszło tam do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i kierującego renaultem.

– Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący jednośladem 78-letni mieszkaniec gminy Radymno, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego samochodu i uderzył w tył pojazdu. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierującego renaultem przebadano za zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

   Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Szczegółowe okoliczności tego wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.

   Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o ograniczone zaufanie do innych kierujących.

– Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Upały na pewno wpływają na naszą koncentrację, powodując zmęczenie i rozkojarzenie. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem – mówi A. Długosz.

Komentarze
Popularne