Terapia przez taniec

Autor: ek 05.07.2019 Nr: 27/2019
Terapia przez taniec

W środę, 26 czerwca, w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” odbył się XVI Festiwal Tańca dla środowiskowych domów samopomocy z województwa podkarpackiego.

W tym roku udział w Festiwalu wzięło 14 Środowiskowych Domów Samopomocy z: Sieniawy, Jarosławia, Przeworska, Łopuszki Wielkiej, Pruchnika, Izdebek, Cieszanowa, Kolbuszowej, Laszczyn z Filią w Zmysłówce, Lipska, Rzeszowa, Tarnobrzega, Tyczyna i Zalesia z Filią w Zmysłówce. W trakcie trwającego ponad dwie godziny widowiska, występujący zaprezentowali tańce indiańskie, ognia, zumbę, walc wiedeński i inne różnorodne tańce oraz rytmiczne aranżacje, dostarczając niezapomnianych wrażeń zebranej publiczności, wśród której był m.in. ŚDS z Lubaczowa oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego w Sieniawie.

Wypełniając misję, jaką jest wsparcie osób niepełnosprawnych w codziennym życiu, ŚDS stara się organizować różne formy wartościowego spędzania czasu. Taniec jest doskonałą formą zabawy, ale i ma oddziaływanie terapeutyczne w procesie rehabilitacji podopiecznych – powiedziała Barbara Kamionka, dyrektor ŚDS w Sieniawie.

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali na zakończenie dyplomy i upominki. Wydarzenie zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Sieniawie przy współpracy z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Sieniawie oraz wsparciu sponsorów.

Komentarze
Popularne
Komentowane