Tragedia na pasach. Nie żyje 85-letni mężczyzna

Autor: ek 05.07.2019 Nr: 27/2019 2

85-letni mężczyzna poniósł śmierć na pasach, w wyniku potrącenia przez samochód osobowy. Do wypadku doszło w piątek, 28 czerwca na ul. Tarnowskiego w Jarosławiu. Jarosławscy policjanci oraz prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia.

W piątek przed południem dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Tarnawskiego.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący toyotą, 54-letni mieszkaniec Jarosławia, potrącił  przechodzącego przez jezdnię, na oznakowanym przejściu dla pieszych, 85-letniego mieszkańca Jarosławia – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu

   Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna trafił do szpitala. Niestety pomimo usilnych starań lekarzy tego samego dnia zmarł. Kierujący toyotą był trzeźwy. Decyzją prokuratora jarosławianin został zatrzymany.

   Przejście, na którym doszło do tragedii znajduje się nieopodal hurtowni oraz bazy i przystanków MZK i PKS. Nie ma przy nim sygnalizacji świetlnej, ani sygnalizatorów ostrzegających kierowców o zbliżających się pieszych, pomimo tego, że jest przez nich bardzo często uczęszczane.

Komentarze
Popularne