W szkołach średnich są wolne miejsca

Autor: erka 19.07.2019 Nr: 29/2019
W szkołach średnich w powiecie jarosławskim i przeworskim nie zabrakło miejsc dla absolwentów podstawówek i gimnazjów.
W szkołach średnich w powiecie jarosławskim i przeworskim nie zabrakło miejsc dla absolwentów podstawówek i gimnazjów.

Podczas, gdy w większych miastach zabrakło miejsc dla absolwentów podstawówek i gimnazjów w szkołach średnich powiatu jarosławskiego i przeworskiego są wolne miejsca. Zostanie ogłoszona dodatkowa rekrutacja i praktycznie do każdej szkoły można składać dokumenty licząc na przyjęcie. W szkołach prowadzonych przez powiat jarosławski jest jeszcze 291 wolnych miejsc. W powiecie przeworskim również są wolne miejsca. Jak zapewnia Joanna Mordarska, naczelnik Wydział Oświaty, Kultury, Promocji i Ochrony Zdrowia w przeworski starostwie nabór był dobry, ale chętni nie wypełnili wszystkich miejsc.

Wyniki rekrutacji zebrano w piątek, 12 lipca. W powiecie jarosławskim nabór odbywał się elektronicznie, więc były już gotowe pełne dane. W przeworskim dane ze szkół są przekazywane tradycyjnie, więc na liczbowe wyniki trzeba poczekać. Nabór prowadzono osobno dla absolwentów klas ósmych i gimnazjum.

 

Powiat przeworski

 W powiecie przeworskim funkcjonuje pięć szkół średnich. Ilość chętnych do pierwszych klas pozwoliła na stworzenie 26 klas. W technikach było konieczne uruchomienie klas o profilach wielozawodowych.

Dla absolwentów podstawówek:

W Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku będzie jedna klasa licealna o kierunku mundurowym oraz pięć klas technikum i jedna w szkole branżowej pierwszego stopnia (dawniej szkoła zawodowa). W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych powstaną cztery klasy licealne. W Zespole Szkół w Kańczudze będzie jedna klasa licealna i dwie technikum. W Zespole Szkół w Zarzeczu ruszą dwie klasy technikum. W Zespole Szkół w Sieniawie będzie jedna klasa liceum.  

Dla absolwentów gimnazjów:

W ZSZ w Przeworsku powstanie cztery klasy technikum i jedna szkoły branżowej. W przeworskim ZSOiZ będzie cztery klasy liceum. ZS w Kańczudze powstanie jedna klasa liceum i dwie technikum. W ZS w Zarzeczu będzie jedna klasa technikum. W ZS w Sieniawie jedna klasa liceum.

We wszystkich placówkach są wolne miejsca. Będzie prowadzona dodatkowa rekrutacja. Informacje są dostępne w poszczególnych szkołach.

 

Powiat jarosławski

 W powiecie jarosławskim jest dziewięć szkół średnich. Od nowego roku szkolnego ruszy w nich 89 klas pierwszych. We wszystkich placówkach są wolne miejsca. W części szkół pozostały tylko pojedyncze, ale są takie, gdzie można utworzyć nową klasę.

 

Dla absolwentów podstawówek:

Utworzono 45 oddziały, do których będzie uczęszczać 1258 uczniów w tym 214 spoza powiatu. W liceach będzie się uczyć 416 uczniów w 14 klasach. W technikach 590 w 21 klasach. W szkołach branżowych 252 w 10 klasach. Pozostało 155 wolnych miejsc.

 

Dla absolwentów gimnazjów:

Utworzono 44 oddziały, do których będzie uczęszczać 1285 uczniów w tym 242 spoza powiatu. W liceach będzie się uczyć 433 uczniów w 14 klasach. W technikach 619 uczniów w 21 klasach. W szkołach branżowych 234 uczniów w 9 klasach. Pozostało 136 wolnych miejsc.

Komentarze
Popularne
Komentowane